Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz sektöründe, İGDAŞ yetkili doğalgaz firmalarının yaptığı iki çeşit tesisat vardır. Bunlardan birincisi kolon tesisatı ; Apartmanınızın kapısına kadar, yolların altından borularla getirmiş olduğu gazı, daire kapılarına getirir. Yani bir İGDAŞ yetkili doğalgaz firmasıyla anlaşırsınız, o yetkili doğalgaz firması apartmanınızın kapısındaki doğalgaz kutusundan, her dairenin kapısında birer vana olacak şekilde binanızın içerisine boru tesisatı yapar. İşte bu tesisata biz kolon tesisatı ismini veriyoruz. Bir ikincisi de iç tesisat; buda isminden de anlaşılacağı gibi evinizin içteki kombi, ocağa veya doğalgaz sobasına giden, evinizin içinde bulunan doğalgaz tesisatına verilen isimdir. İç tesisatta da yetkili firmanın yapmış olduğu işlem, kolon tesisatı yapılan binanın daire kapılarındaki vanalardan gazı alıp, daire içerisindeki kombi, doğalgaz sobası ve ocağa kadar boru tesisatı yapaktır.

Evsel ve küçük tüketimli ticari tesislerde, doğalgazın kullanımına yönelik olarak oluşturulacak tesisatların ;tasarımı, yapımı, kontrolü, işletmeye alınması ve işletmeye alınmasından sonra yapılabilecek ilave ve tadilatları kapsar. Ela Mekanik olarak; Servis kutusundan itibaren Isıtma (kombi,kazan, soba, radyant ısıtıcı v.s ), ticari tesis için doğalgaz tesisatı (fırın,ocak, kuzine , döner ocağı ,buhar tesisatı v.s) , mutfak ve ocaklar için doğalgaz tesisatını İGDAŞ teknik şartnamesine uygun olarak tasarımını,imalatını , projelendirilmesini en uygun fiyatlarla , estetikten ödün vermeden müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

KOLON TESİSATI :

İGDAŞ servis kutusundan itibaren binadaki tüm dairelere giden sayaç vanalarına kadar olan tesisattır. Kolon tesisatlarında bütün binanın doğalgaz tesisatını kesen Ana kesme vanası kullanılması zorunludur.Kolon tesisatlarında deprem vanası kullanılması zorunludur.Servis kutusunun olmaması ve uygun olması durumunda yan binalardan hat alınabilir. Ela Mekanik uzman kadrosu ve yetkili kaynakçı ustalarıyla ; boru çapının belirlenmesi, güzergah seçimi ,kaynak ve montaj işçiliği ile müşterilerimize hizmet etmektedir.

İÇ TESİSAT :

Sayaçtan itibaren yakıcı cihazlara kadar olan tesisattır. Evsel tüketimde ocak,kombi,soba şofbene kadar olan tesisattır. Vidalı birleştirme ile montaj işlemleri yapılır. Ela Mekanik uzman kadrosu, İGDAŞ yetkili tesisatçı ustalarıyla doğalgaz tesisatının güzergâhını, boru çaplarını, kullanılacak yakıcı cihazların yerini tespit edip montaj işlemlerini yapmaktadır. Proje işlemleri İGDAŞ yetkili Ela Mekanik tarafından çizilip online olarak İGDAŞ tarafından onaylatılmaktadır. Onaylanan projeye göre doğalgaz tesisatı yetkili ustalarımızla yapılmaktadır. Doğalgaz Tesisatı tamamlanan projelerin randevuları Ela Mekanik tarafından İGDAŞtan talep edilmektedir. Randevu günü Ela Mekanik yetkili makine mühendisleri ve İGDAŞ tesisat kontrol mühendisleri ile birlikte doğalgaz tesisatının sızdırmazlık kontrolü ve projeye uygunluğu kontrol edilerek doğalgaz uygunluk belgesi verilir.

WhatsApp Destek whatsapp
Hemen Ara